ARNOLD

Mayor (four-year term) – Ron Counts (I)

City Council (two-year terms)

Ward 1 - Jason Fulbright (I)

               EJ Fleischmann

Ward 2 - Tim Seidenstricker (I)

                Brian McArthur

Ward 3 - Mark Hood (I)

     Rodney Mullins

Ward 4 - Claude “Butch” Cooley (I)

               Gary Plunk

 

BYRNES MILL

Mayor (two-year term) – Rob Kiczenski (I)

Board of Aldermen (two-year terms)

Ward 1 - Bob Prado 

               Glenn LaVenture

Ward 2 - Galen Harrison

               Cindy Davis

Ward 3 - Mary Scheble (I)

               Jason Matthews

CEDAR HILL LAKES

Board of Trustees (three two-year terms,

elected at large)

Constance Schicker (I)

Kathy Abbett (I)

No filing for 3rd

 

CRYSTAL CITY

Mayor (two-year term) – Thomas V. Schilly

City Council (two-year terms)

Ward 1 - Jack Ginnever (I)

               Mary Schaumburg

Ward 2 - Tony Becker (I)

               Rick Fischer

Ward 3 - Taylor Massa (I)

               Ken Bradley

Ward 4 - David Picarella (I)

               Mike Osher

Treasurer (two-year term) – Hanley Cherry

 

DE SOTO

Mayor (two-year term) – Jim Akers (2024)

City Council

Two three-year terms, all members serve at large

         Clayton Henry ( 2023 )

         Kathy Smith (2023)

         Autumn Blanuhard (2022)

         Rich McCane (2024)

 

 

 

EUREKA

Mayor (two-year term)

Sean Flower

Board of Aldermen (two-year terms)

Ward 1 - Wes Sire (I)  (2023

               Jerry Diemann (2024)

Ward 2 - Carleen Murray (I)  (2023)

               Kevin Kilpatrick (2024)

Ward 3 - Maria Ascrizzi (I)  (2023)

               Jerry Holloway (2024)

 

FESTUS

Mayor (two-year terms) Sam Richards

Ward 1 - Dave Boyer (I)

     Gary Underwood

Ward 2 - Brian Wehner

     Staci Templeton

Ward 3 - Kevin Dennis (I)

               Bobby Venz

Ward 4 - Mike Cook (I)

               Jim Tinnin

HERCULANEUM

Mayor (two year term) – Bill Haggard (I)

Board of Aldermen (two-year terms)

Ward 1 - Michael Burlage (I)

               Dennis Tesreau

Ward 2 - Norm Seithel (I)

               Chris Baker

Ward 3 - Joe Burke (I)

               Edwin Edwards, Jr

 

HILLSBORO

Mayor (two-year term) – Buddy Russell (I)

Board of Alderpersons (two-year terms)

Ward 1 - Brenda King (I)

               Brad Willson

Ward 2 - Tim Polkinghorne (I)

               Christopher DeGeare

Ward 3 - Nancy Maxwell (I)

               Larry Maxwell

Ward 4 - Joyce Twiggs (I)

      Ronald Belcher

 

KIMMSWICK

Mayor (two-year term) –

Phil Stang (I)

Board of Aldermen (two-year terms)

Ward 1 - Connie Schmitt (I)

               Linda Selsor

Ward 2 - Don Jones

     Gary Ridings

 

OLYMPIAN VILLAGE

Mayor (two-year term) – Adrianne Hulvey (I)

Board of Aldermen (two two-year terms, all members serve at large)

Anthony Aubuchon (I)

Dave Berry (I)

 

PARKDALE

Board of Trustees (two two-year terms)

Ward 1 - Sherry Schlichtig (I)

Ward 2 - Melody Ihrig

Ward 3 - Kenneth Beck (I)

               Durham Heffner

 

PEACEFUL VILLAGE

Mayor (two-year term) – Daniel Ross III (I)

Clerk (two-year term) – Rachel Ross (I)

Board of Trustees (three two-year terms, all members serve at large)

Joy Schanz

Dan Ross Jr.

Danielle Shannon

 

PEVELY

Mayor (two-year term) – Stephanie Haas (I)

Board of Aldermen (two-year terms)

Ward 1 - Steve Markus (I)

               Larry Coulson

Ward 2 - Rick Yount 

               Ryan Tucker

Ward 3 - Don Menkhus (I)

               Tyler Leeder

Ward 4 - Bryan Eckles

               William Brooks

 

SCOTSDALE 

Trustees (two two-year terms)

Larry Jeffers (I)

Melinda Holahan (I)

LOCAL OFFICES
CITIES